מאמרים בנושא אילוף כלבים

 

like.jpg

יו-הב ממליץ

המדריך לאילוף כלבים

גור חדש בבית - מה עלינו להכין על מנת לקבל את הגור החדש ולעבור את זה בשלום...

מאמרים חדשים באתר

מאמרים מקצועיים מאת מאלף הכלבים המקצועי יואב גורן

כל ההמלצות של יואב

קישורים לאתרים, חברות ועסקים אשר נותנות שירות בתחום הכלבים, טיפול וטיפוח.

פינת האימוץ של יו-הב

לכל מי שמעוניין לאמץ כלבים פתחנו עבורכם פינת אימוץ חמה ביותר.

facebook-logo1.jpg

אילוף כלבים

מעוניינים בפגישת אבחון עם מאלף כלבים מקצועי?

צרו קשר עם יואב וקבעו פגישת היכרות

למה אנחנו מפחדים מכלבים ?

במהלך הרבה מאוד שנים של עיסוק בתחום אילוף וחינוך הכלבים אני ניתקל לא מעט פעמים בהרבה אנשים וילדים שמפחדים מכלבים. הפחד הוא מובן אבל הוא בהחלט נתון לתיקון. חלק מהפחד נובע מדעות קדומות (תקופת השואה למשל) וחלק בגלל מקרים שקרו לנו בעבר עם כלבים (נשיכות, נביחות, רדיפה וכד'). במאמר זה אנסה להסביר למה לא צריך לפחד מחיות אלו ואיך אפשר להפוך אותן לחברות / חברים הכי טובים שלנו.
 
משחר נעורינו מלמדים אותנו שהכלב הוא חברו הטוב של האדם ואכן כך הדבר, אין חיה בעולמנו (אפילו לא חתולים) שחיה איתנו בכזו הרמוניה במהלך כ"כ הרבה שנים ועדיין חלק לא קטן מהאוכלוסייה נוטה לפחד / להיגעל  מכלבים.
67029723.gif
 לדעתי הפחד המרכזי שקיים אצל אנשים נובע מהאמת הפשוטה שרובנו פשוט לא מבינים את שפת הכלבים ואת דרך חשיבתם. לדוגמא : יש לי חבר קרוב שלעולם חוץ מהבלחות פה ושם למשך חודש גידל כלב.
במהלך השנים קרו כל מיני מקרים עם ילדיו שקשורים בכלבים במובן הלא נעים של המילה הוא תמיד היה מאשים את הכלב ולא את בעליו. ניסיתי להסביר אבל זה היה קשה מאוד להבנה למרות שלבחור יש ראש חזק מאוד על הכתפיים. בשנה האחרונה ביקש ממני החבר לעזור לו למצוא כלב לילדיו, לאחר שמצאנו את הכלב המתאים ולאחר תקופה לא קצרה של הדרכה וחיים משותפים להם ולכלב הודה בפני חברי שרק עכשיו הוא מבין את משמעות הדברים שאמרתי לו כ"כ הרבה פעמים. ב 90% מהמקרים האשמה בהתנהגות הכלב קשורה באנו הבעלים ולא בכלבים.
 
יש מס' חוקים בטבע שחשוב להבין בכל הקשור לבעלי חיים. למשל כאשר רואים כלב ברחוב שלא מכירים חשוב לא לגשת אליו כי  זה עלול להתפרש אצלו כתוקפנות. להפך תנו לכלב להגיע אליכם לאט לאט וכך הוא ירכוש את אמונכם, כאשר כלב חושף שיניים הוא מצהיר שהוא נמצא במצב של לחץ או פחד או תוקפנות ובעצם אומר לנו אל תתקרבו , אם זה לא כלב שלכם ואין לכם את הידע הנדרש מה לעשות פשוט תתרחקו בצורה רגועה מהמקום, רוב הכלבים לא ירדפו אחריכם ולהפך פשוט ימשיכו בשלהם. אלו שתיים מהבולטות בדוגמאות היום יומיות שאנו נתקלים בהם.

כחלק מהדברים עליהם אני עובד בעיקר עם ילדים אני עוזר להפיג ולהוריד את רמת החרדה מכלבים ולימוד השפה וצורת החשיבה כך שבעתיד אותם ילדים שיגדלו לא יעבירו זאת ה לאה לילדיהם. הדבר הראשון שצריך לאבחן הוא מאיפה נובע הפחד, לאחר שמצאנו את שורש הבעיה מתחיל הטיפול. כל ילד / אדם והטיפול הנכון בשבילו. הטיפולים יכולים להתבצע בבית או בכלביה והמוטיב המרכזי הוא לא ללחוץ אלא לתת לילד לפתח רגשות וסימפטיה עם הכלב. ברוב המקרים נשתמש בגורים ולא בכלבים בוגרים מכיוון שגור זה הדבר הכי לא מאיים בעולם וכך יכול הילד להתנהל איתו ללא חשש.

לקביעת פגישת אבחון - צרו קשר עם יואב גורן

שם:
טלפון:
דוא"ל:

מאמרים נוספים בנושא אילוף כלבים:

32 הטיפים הראשונים לחיים טובים עם כלבכם

אל תישנו עם כלבכם במיטה זה עלול להתפרש אצל הכלב כחולשה שלכם
הקפידו על ארוחות מסודרות לזמנים קצובים ואל תשאירו את האוכל קבוע, רק כלב מנהיג אוכל מתי שהוא רוצה.

חרדות אצל כלבים

בתקופה האחרונה אנו חווים מצב לא פשוט באזורנו בו הרבה מאוד אנשים נמצאים בחרדה מי יותר ומי פחות בעקבות המצב הביטחוני. איני מתיימר להיות פסיכולוג או לעזור לאנשים מכיוון שרבים וטובים ממני עושים זאת בהצלחה מרובה אך אנסה לעזור פה בתחום אותו אני מכיר מצוין, הכלבים בכלל בתקופות לחוצות בפרט.

תינוק חדש בבית

יש רק דבר אחד לטעמי שיותר משמח מתינוק חדש בבית וזה תינוק חדש בבית שיש בו כלב. האינטראקציה שיש בין כלבים לתינוקות היא מדהימה אך עלולה לעיתים להיות גם מסוכנת כפי ששמענו בתקפה האחרונה באמצעי התקשורת ולכן עלינו לדאוג להכין את כלבינו למצב החדש בצורה הנעימה והטובה ביותר.

תקופת הסוצליזציה - חברות

כמו לכל גוף החי בעולמנו גם לכלבים יש תקופות שאותם הם צריכים לעבור ע"מ לחיות בצורה נורמאלית בהמשך. התקופה הראשונה שבעצם הכלב נתקל בה היא עם הולדתו. מרגע לידתו ביחד עם עוד כ-4 גורים נוספים בממוצע הוא יונק, ומתחיל להבין את חוקי הלהקה.

נשכנות

מי מאיתנו שקנה \ הביא \ קיבל גור כלבים לא ניתקל בנשיכות הקטנות ואם לומר בכנות די מעצבנות ואפילו גם כואבות ? כולנו חווינו זאת וכל מי שיאמץ לליבו גור עוד יחווה זאת. בעקבות זאת עולות שתי שאלות מרכזיות, הראשונה היא "למה" הם עושים זאת ? , והשנייה היא, איך לעזאזל מפסיקים אותן ?

טונציה, שפת הגוף של הכלבים

כלבים שפה משלהם, חלק מאילוף הכלב הוא בהכרת השפה בה בעלי חיים אלו משתמשים. כאשר נולדים לכלבה גורים היא מתחילה לחנכם מהיום הראשון.

נזקים

בשיעור אילוף זה נדבר על נושא הנזקים, כמעט כל בעל\ת כלב ניתקל בשלב זה או אחר של חייו עם הכלב בנושא הנזקים. רוב האנשים עושים "האנשה" לכלביהם ובאים אליהם בטענות של חוסר כבוד, כפיות טובה ועוד מיני המצאות. הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין לפני שמתחילים לטפל בנושא מורכב זה הוא ה- "למה" ?

קפיצות על אנשים

כמעט כל בעל כלב מכיר את התופעה של קפיצות עליו או על אורחיו כאשר באים הביתה או מסתובבים ברחוב. בד"כ הכלב קופץ מתוך שמחה ורצון לתשומת לב. למרות זאת זה עדיין לא נותן לפעולה זו לגיטימציה....

חינוך כלבים לצרכים

לגור טיריטוריה פנימית וחיצונית. המגמה היא להגדיל את הטירטוריה הפנימית של הגור על פני כל הבית. איך עושים זאת?

גור חדש בבית

מאמר מאת יואב גורן: גור חדש בבית איך להתכונן ואיך להתנהג?

איך לגשת לכלב בפעם הראשונה

מאמר נוסף מאת מאלף הכלבים יואב גורן: איך לגשת לכלב בפעם הראשונה וקצת על שפת גוף.

התפתחות הגזע

כל הכלבים בני ימינו מקורם במקום אחד, הזאב.
בעידן הקרח היו מיליוני זאבית ששוטטו ביבשות חצי כדה"א הצפוני. בין שהם חיו במדבריות או בקוטב הם חיו ונהגו לשהות בלהקות. אבותינו הקדומים פחדו מהזאב אך גם העריצו אותו בגין מהירותו, הסיבולת שלו וחושיו המעולים. הזאב הוא מכונת הרג מושלמת, ברגע שהם הריחו את טרפם, דינו כבר נחרץ.